




















Довгострокові позики: особливості
Безкоштовних пропозицій щодо довгострокових позик не існує ні від банків, ні від небанківських кредитних компаній. Але в цьому випадку річні витрати поділяються на рік і представлені у вигляді відсотків, що додаються до щомісячного внеску.
Довгострокові позики видаються на тривалий період. Термін користування такими грошима більший за рік і може становити 5, 10, 20 років і більше.
Використовуються такі позики для різних цілей і є досить вигідними при плануванні великих витрат. Це може бути:
- розширення бізнесу;
- придбання авто чи будинку/квартири;
- інші великі фінансові вкладення.
У довгострокової позики нижчий відсоток, ніж короткострокового, оскільки позичальнику необхідно повернути кредитору велику суму грошей. І термін погашення тому також може бути збільшено.
Довгострокові позики у банку
Для багатьох найбільш зручні довгострокові позики з помісячною виплатою. І хоча процентні ставки за такими договорами нижчі порівняно з короткостроковими позиками, умови оформлення позики на рік+ є досить жорсткими.
Подаючи заявки на довгострокову позику в банку, потрібно бути готовим до досить ретельної перевірки баз даних і потенційного відхилення заявки через негативний кредитний рейтинг. Банки вимагають документи, тому клієнт повинен надіслати електронною поштою скани або фото, що підтверджують його дохід. Як варіант, принести необхідну документацію до відділення особисто. Знадобляться виписки за рахунками, фото трудового договору, інші документи. Крім того, клієнту з «високим ризиком» для отримання довгострокової позики в банку може знадобитися поручитель.
Як видають довгострокові позики небанківські кредитні організації
У МФО для позичальників передбачено можливість отримання кредиту онлайн на період від кількох місяців до кількох років. Такі позики зазвичай доступні без необхідності надати заставу або вказати поручителя.
Плюс довгострокових позик у МФО, крім гнучкості умов, полягає також у оперативності оформлення.
Але варто враховувати, що такі кредити часто супроводжуються вищими відсотковими ставками в порівнянні з банківськими продуктами. Перед оформленням довгострокових позик у МФО важливо уважно вивчити умови, докладно дізнатися про штрафи, комісії, щоб уникнути переплат.
З короткострокової позики до довгострокової: коли це відбувається
Оскільки класична довгострокова позика видається на період більше одного року, відповідно все, що перевищує цей термін, вважається кредитом короткостроковим. Але після оформлення кредиту у позичальника можуть виникнути обставини, що не дозволяють виконати зобов’язання щодо заборгованості, як планувалося. Наприклад, людина може втратити роботу за цей час, що ускладнить виплати. Як чинити в подібних ситуаціях?
Позичальник може звернутися до кредитора з проханням про відстрочку платежу. У разі погіршення фінансової ситуації клієнта допускається продовження (пролонгування) короткострокового кредиту. МФО в подібних випадках зазвичай просить внести відсотки, що набігли по позиці, і потім термін дії кредитного договору продовжується. Так як пролонгацію можна щоразу повторювати, позика за фактом стає довгостроковим.
У банку подають заявку на реструктуризацію кредиту з проханням змінити його умови: зокрема, продовжити термін користування позиковими коштами.
Критерії вибору МФО для довгострокових позик
Вибір правильної МФО важливий для мінімізації переплат за довгостроковими позиками. Відмінності в умовах, комісіях та прозорості роботи МФО суттєво впливають на підсумкову вартість позики. При вивченні договору особливу увагу варто приділити процентній ставці, комісіям та санкціям за прострочення. Фінансові організації, які надають повну інформацію без прихованих платежів, заслуговують на більшу довіру.
Комфортною взаємодією клієнта з МФО роблять зручність онлайн-заявок, швидкість оформлення позики, наявність цілодобової підтримки. При виборі МФО варто надавати перевагу компаніям, у яких на сайті передбачений кредитний калькулятор. Розрахунковий інструмент допоможе заздалегідь дізнатися про загальну суму переплати.